Metamorfoza Michała

Dodano 17.6.2019

Mam przyjemność podzielić się z Wami efektami współpracy z Michałem, który zgłosił się do mnie w czerwcu 2018 roku. Waga wskazywała wówczas 120 kg i stwierdził, że najwyższy czas coś z tym zrobić. Dziś, po niespełna roku, ważąc 30 kg mniej, Michał zgodził się opowiedzieć o swoich doświadczeniach.

Zapraszam do lektury!

1. Co okazało się dla Ciebie najtrudniejsze w czasie diety?

Najtrudniejsze było wyrobienie nawyku picia odpowiedniej ilości wody. Nigdy wcześniej, tak na prawdę, nie zwracałem na to uwagi – i przez te 10 miesięcy też często o tym zapominałem.

2. A co okazało się najprostsze?

Jeżeli miałbym wybierać, to chyba nawyk zdrowego jedzenia jako takiego. Zajmuje to trochę więcej czasu do przygotowania, ale naprawdę warto – bo często okazuje się, że dodanie warzyw czy zmiana pieczywa sprawia, że posiłek jest jeszcze smaczniejszy

3. Co Cię motywowało do zmian i do tego aby ich nie porzucić?

Postęp, zdecydowanie motywował mnie postęp widoczny na wadze oraz pytania znajomych o to, czy nie schułdem bo jakoś tak im się wydaje, że jest mnie mniej :)

4. Masz jakieś kulinarne odkrycie?

Tak na prawdę, największym kulinarnym odkryciem jest to, że wbrew powszechnym opiniom, dieta jest bardzo smaczna. Co jest bardzo ważne, nie należy się bać eksperymentowania w kuchni – przez te 10 miesięcy nie użyłem ani razu przepisu, który dostałem od dietetyczki ani żadnego przepisu z internetu – trzymałem sie tylko wytycznych odnośnie składu posiłku.

5. Czy było coś co Ci się podobało?

Najbardziej w tej diecie spodobało mi się to, że nie jest ona bardzo rygorystyczna pod względem komponowania posiłku. Nie dostaje się 2-3 posiłkow na krzyż, w których waga każdego składnika musi być odmierzona co do 0.01g bo inaczej się nie uda. Są podane ogólne proporcje z jakich ma się składać posiłek, aby utrzymać spożycie kalorii na odpowiednim poziomie, co daje dużą elastyczność podczas przyrządzania posiłku, a co za tym idzie, pozwala na pomysłowość w kuchni i nie popadnie w żywieniową rutynę – a efekty? 30kg mniej... :)

 

>>> Zainspirowała Cię metamorfoza Michała? Zapisz się na wizytę w gabinecie! >>>