O mnie

Gabinet Dietetyczny Joanna Jarzyńska

W mojej praktyce skupiam się przede wszystkim na edukacji żywieniowej i wyrabianiu nowych, zdrowych nawyków. Często, po przeprowadzeniu analizy aktualnego sposobu odżywiania okazuje się, że wystarczą małe zmiany, aby pozbyć się zbędnych kilogramów. Zmiana nawyków da nam również szansę na długie i zdrowe życie oraz zachowanie sprawności fizycznej i intelektualnej na długie lata.

mgr Joanna Jarzyńska

dietetyk

W pracy najważniejsza jest dla mnie pomoc drugiemu człowiekowi. Wierzę, że zdrowy człowiek może wnieść nową, pozytywną jakość w otaczający nas świat. Lubię kontakt i pracę z ludźmi, a w szczególności udzielanie pomocy w podnoszeniu jakości życia. W dziedzinie dietetyki przede wszystkim interesuje mnie wpływ mikrobioty na samopoczucie oraz leczenie chorób XXI wieku.

Jestem absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego, Polskiego Instytutu Dietetyki oraz Krakowskiej Wyższej Szkoły Promocji Zdrowia. Doświadczenie zawodowe zdobywałam m.in. w Instytucie Żywności i Żywienia w Warszawie oraz w Centum Dietetycznym w Skawinie. Oprócz pracy w gabinecie lubię dzielić się wiedzą prowadząc szkolenia i warsztaty np. w szkołach. Piszę również artykuły popularnonaukowe m.in dla Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej (ncez.pl) oraz dla Stowarzyszenia Spożywo (spozywo.pl).

Oprócz dietetyki interesuję się socjologią miasta a moją pasją jest Lindy Hop, czyli taniec jazzowy ;)